Piotr Kabaj dołącza do Grupy IMS

[:pl]

Z dniem 1.08.2019 Piotr Kabaj obejmie stanowisko Prezesa Zarządu VMS spółki-córki giełdowego IMS, lidera marketingu sensorycznego w Polsce. Jego zadaniem będzie rozwój nowych kompetencji Grupy IMS, związanych z produkcją bibliotek muzycznych.

 „Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączył Piotr Kabaj. Wiele sobie obiecujemy po projekcie, którego filozofia opiera się na tworzeniu własnych baz muzycznych, które z jednej strony obniżą nasze koszty działalności, a z drugiej strony będą źródłem nowych przychodów dla Grupy IMS. W dzisiejszym świecie produkcja własnego cyfrowego kontentu daje ogromne możliwości generowania dodatkowych strumieni finansowych w różnych modelach, a firmy takie jak Netflix są tego najlepszym przykładem.  Doświadczenie Piotra utwierdza nas w przekonaniu, że ten obiecujący i innowacyjny projekt  będzie spoczywał w dobrych rękach ” – powiedział Michał Kornacki, Prezes Zarządu IMS S.A.

„Jestem w branży muzycznej od 1990 roku. Od tego czasu z sukcesem rozwijałem biznesy Pomatonu, EMI Music, Parlophone i Warner Music. Wyzwania, które realizuje Grupa IMS i jej plany budowy organizacji na skalę międzynarodową, przekonały mnie do zainwestowania w ten projekt” – powiedział Piotr Kabaj, nowy Prezes Zarządu VMS.

Własne biblioteki muzyczne będą stanowiły poważne, nowe źródło przychodów dla Grupy IMS. Mają być wykorzystywane komercyjnie w ramach kampanii reklamowych, w rozgłośniach radiowych, w telewizji, a także na rzecz innych podmiotów, zajmujących się Audiomarketingiem. Mogą również stanowić długoterminowe źródło przychodów w postaci tantiem.

„Przykładowo – do takich nowych interesujących obszarów należy sprzedawanie licencji baz muzycznych firmom o podobnym profilu działalności jak IMS S.A. Opłata za wysokiej jakości muzykę pobierana jest z każdej lokalizacji takiej firmy i wynosi zazwyczaj kilka euro miesięcznie. Potencjał takich lokalizacji w Europie szacować należy na kilkaset tysięcy. Innym interesującym obszarem jest wykorzystywanie baz muzycznych w branży reklamowej, radiowej i telewizyjnej, czy przy produkcji gier komputerowych” – powiedział Piotr Bielawski, Wiceprezes Zarządu IMS S.A.

Do tej pory projekt produkcji własnej biblioteki muzycznej IMS S.A., którą poprowadzi Piotr Kabaj, pochłonął już ponad 1 mln zł. Studio muzyczne zostało wyposażone w najwyższej jakości sprzęt muzyczny i oprogramowanie. Pomieszczenia studia zostały zaprojektowane przez jednego z najbardziej cenionych specjalistów w dziedzinie akustyki pomieszczeń.

Grupa IMS S.A. zatrudniła najlepszych producentów muzycznych. Precyzyjnie wyselekcjonowani  wokaliści z USA oraz Europy każdego dnia biorą udział w procesie tworzenia dziesiątek nowych utworów.

Piotr Kabaj, który będzie zarządzał nowym projektem  Grupy IMS, od początku swojej kariery zawodowej jest związany z branżą muzyczną. W latach 2013-2019 był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym Warner Music na Polskę i Europę Wschodnią. W 2013-2014 zaangażowany był jako Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający w Parlophone (Polska i Europa Centralna), zaś w okresie od 2004-2013 roku piastował stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzającego EMI Music na Polskę i Europę Centralną/Wschodnią. W latach 1990-2004 był Prezesem i Dyrektorem zarządzającym wytwórni płytowej Pomaton.

 


 

O Grupie IMS

Grupa IMS zajmuje się świadczeniem wyspecjalizowanych usług z zakresu marketingu sensorycznego w kilkunastu krajach Europy. Jest jednym z europejskich liderów w branży.

Działalność IMS S.A. opiera się na trzech kluczowych filarach biznesowych.

Usługi abonamentowe z zakresu marketingu sensorycznego:

  1. Audiomarketing: emisja oraz przygotowanie personalizowanych formatów muzycznych
  2. Aromamarketing: dobór i emisja spersonalizowanych nut zapachowych dla wybranych grup Klientów
  3. Videomarketing: komunikacja wizualna na nośnikach Digital Signage: Video Wall, Menu Boards, Witryny sklepowe Digital Signage

Powyższe dziedziny stanowią trzon marketingu sensorycznego, który jest działaniem polegającym na umiejętnym dobraniu odpowiednich bodźców dźwiękowych, zapachowych i wizualnych w celu wywołania oczekiwanych reakcji u Klientów. Misją firmy jest pozostanie wiodącym dostawcą rozwiązań podnoszących efektywność i atrakcyjność miejsc sprzedaży.

  1. In-Store Media: produkcja i emisja reklam dźwiękowych, produkcja i emisja reklam video na monitorach i ekranach LED, Digital Signage
  2. Technologie i Systemy: Wayfinder mapy dotykowe – wdrożone po raz pierwszy w Polsce jak i w Europie prze IMS,  Giftomaty, Instalacje Systemów Digital Signage, Aplikacje Interaktywne, Specjalizowane Urządzenia Digital Signage, Zarządzanie treścią na nośnikach Digital Signage

Ideą powyższych działań Grupy Kapitałowej IMS jest oferowanie kompleksowych rozwiązań, które odciążą Klienta od implementacji, zarządzania oraz monitorowania systemów i procesów sprzedaży nakierowanych na działania marketingowe w miejscu sprzedaży.

Połowa sprzedaży Grupy IMS S.A. pochodzi ze sprzedaży usług abonamentowych. IMS dostarcza obecnie swoje usługi do ponad 18 tys. lokalizacji abonamentowych. Usługi abonamentowe cechują w większości długoterminowe umowy na ich świadczenie – zwykle kilkuletnie kontrakty. Odbiorcami tego typu usług są Klienci sieciowi z branż jak HORECA, Retail, Bankowość, Medyczna itp.

Lista odbiorców usług abonamentowych – link: http://www.ims.fm/relacje-inwestorskie/raporty-i-dane/lokalizacja-abonamentowa/

Więcej o działalności Grupy IMS i planach rozwoju – link: http://zri.imssensory.com/wp-content/uploads/2019/06/IMS-prezentacja-I-Q-2019-FINAL-03062019.pdf[:]

PODOBNE ARTYKUŁY