ZARZĄD

Michał Kornacki – Prezes Zarządu
Dariusz Lichacz – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Muzyczny
Wojciech Piwocki – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowy
Piotr Bielawski – Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

IMS_SENSORY-MEDIA
mKornacki

Michał Kornacki

Prezes Zarządu

Laureat nagrody specjalnej w 12 edycji prestiżowego konkursu EY Entrepreneur of the Year. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 roku w Masterfoods Polska Sp. z o.o., jako przedstawiciel handlowy, by awansować na Regionalnego Kierownika Sprzedaży. W latach 1999-2002 piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu w Fructa Polska Sp. z o.o., jednocześnie będąc członkiem European Management Team w Wasergold Gmbh. 

W 2002 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Marspol Serwis Sp. z o.o. Był głównym architektem powstania IMS. Od 2005 roku zasiada w Zarządzie IMS Sp. z o.o. W 2006 roku został Prezesem IMS SA. Michał Kornacki jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – specjalizacja trenerska.

Do podstawowych kompetencji Prezesa Zarządu IMS S.A. należy:

 • Organizacja prac nad określeniem planów rozwojowych oraz strategii Spółki i Grupy.
 • Nadzorowanie realizacji planów rocznych, długookresowych, strategicznych i inwestycyjnych przez Spółkę i Grupę.
 • Nadzór nad projektami fuzji i przejęć.
 • Nadzór nad działaniami wizerunkowymi i marketingowymi Spółki i Grupy.
dLichacz

Dariusz Lichacz

Wiceprezes Zarządu

W roku 1985 Dariusz Lichacz zostaje prezenterem oraz DJ-em i jest to początek jego wieloletniego flirtu z show biznesem. W latach 1996-1998 pełni funkcję dyrektora muzycznego Radia Kolor, plasując stację na pierwszym miejscu w rankingu słuchalności. Prowadził szkolenia dla szefów muzycznych stacji radiowych z zakresu formatowania stacji. 

Wieloletnie prowadzenie firmy zajmującej się produkcją telewizyjną i eventową dało mu olbrzymie doświadczenie na polu wykorzystywania najnowszych technologii ze świata elektroniki oraz rozpaliło w nim nową namiętność –poznawanie i wykorzystywanie unikalnych narzędzi z dziedziny audio i wideo. To właśnie dzięki tej wiedzy w jego głowie zaczął kiełkować pomysł stworzenia IMS. Jest pasjonatem nowych technologii oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Inspiracji, nie tylko muzycznych poszukuje na targach i konferencjach. Swoją pasję z powodzeniem przekłada na sukces firmy. Dariusz Lichacz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na wydziale trenersko-nauczycielskim. Uczestnik studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Prawa i Administracji. Od 2000 roku związany z IMS S.A. jako Członek Zarządu , w tym od 2011 roku Dariusz Lichacz pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Muzycznego.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Muzycznego w IMS S.A. należy:

 •  Budowanie strategii rozwoju produktów muzycznych w Spółce.
 • Nadzór nad przygotowaniem programów muzycznych.
 • Nadzór nad infrastrukturą w Spółce, służącą do przygotowania baz muzycznych.
 • Monitorowanie rynku muzycznego na świecie.
 • Współpraca z dostawcami w celu doskonalenia narzędzi służących do programowania muzyki.
 • Szkolenia zespołu i walidacja programów muzycznych.
W.Piwocki

Wojciech Piwocki

Wiceprezes Zarządu

Posiada ponad 20-letnie praktyczne doświadczenie w zarządzaniu firmami oraz zespołami handlowymi na poziomie executive (dyrektor zarządzający/CEO). W dotychczasowej praktyce odpowiedzialny za Research and Development, poszukiwanie i otwieranie nowych możliwości zarabiania, sponsoring oraz akcje specjalne. W latach 1989 – 2007 pracował w EUROZET (Radio Zet, RRM, Studio Zet) przechodząc tam całą ścieżkę kariery począwszy od handlowca a skończywszy na Prezesie Zarządu Studia Zet.

W latach 2011 – 2016 jako Dyrektor Biura Reklamy w Polskim Radio S.A. odpowiedzialny za zwiększanie wartości firmy poprzez budowanie kompetencji, struktur sprzedaży i równowagi źródeł przychodu. W dotychczasowej praktyce głównym jego celem było budowanie stabilnej i bezpiecznej pozycji spółek poprzez aktywne zarządzanie nimi oraz tworzenie i wdrażanie R&D, a także bezpośrednie zarządzanie strukturami sprzedaży i rozwijaniem biznesu, szczególnie poprzez zwiększenie skuteczności sprzedażowej i kompetencji zespołu. Wojciech Piwocki jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Biologii. W 2002 roku ukończył biznesowy kurs executive  Harvard Business School w Bostonie (Leading Professional Service Firm). Z IMS S.A. związany od 07.2017 roku na stanowisku Dyrektora Rozwoju Mediów. Od stycznia 2019 roku objął funkcję Wiceprezesa Zarządu, Dyrektora Handlowego.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Handlowego w IMS S.A. należy:

 • Tworzenie i kontrola wykonania budżetu sprzedaży Spółki.
 • Tworzenie strategii sprzedażowej i marketingowej Spółki.
 • Pozyskiwanie nowych klientów dla Spółki.
 • Aktywne poszukiwanie nowych rozwiązań służących zwiększeniu poziomu sprzedaży Spółki.
 • Budowanie relacji z kluczowymi klientami Spółki.
pBielawski

PIOTR BIELAWSKI

Wiceprezes Zarządu

W latach 2004 – 2007 pracował jako niezależny analityk na GPW S.A. w Warszawie, zajmując się inwestycjami w zakresie instrumentów pochodnych i akcji. W 2007 r. objął stanowisko dyrektora finansowego w Mewa S.A., pracując równolegle do 2010 r. jako p.o. dyrektora finansowego, a następnie jako dyrektor zarządzający w Szame sp. z o.o. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, ukończonego w gronie 5% najlepszych absolwentów. 

Odbył roczne szkolenie w Ernst&Young Academy of Business „MSSF a polskie zasady rachunkowości”. Ukończył studia Master of Business Administration organizowane przez Politechnikę Lubelską i University of Illinois. W IMS SA od czerwca 2010 pełni funkcję dyrektora finansowego Spółki i Grupy Kapitałowej.

Do podstawowych kompetencji Dyrektora Finansowego w IMS S.A. należy:

 • Opracowywanie strategii finansowej.
 • Efektywne zarządzanie finansami, w tym opracowywanie planów finansowania działalności oraz kontrola realizacji uchwalonych budżetów.
 • Nadzór nad wykonywaniem budżetów Spółki i Spółek zależnych.
 • Nadzorowanie przygotowania sprawozdań finansowych Spółki i Grupy.
 • Nadzór nad gospodarowaniem środkami finansowymi i inwestycjami.
 • Nadzór nad działaniami IR.
 • Wsparcie Prezesa Zarządu przy projektach fuzji i przejęć.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji