Nowoczesne stacje paliw stawiają na marketing sensoryczny

[:pl]

Nowoczesne stacje benzynowe już dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie miejsca do tankowania paliwa. Stały się za to wielofunkcyjnymi punktami usługowo-sprzedażowymi, w których Klient ma czuć się miło i komfortowo oraz na czym zależy właścicielom tego typu obiektów – spędzać w nich, jak najwięcej czasu. Aby to osiągnąć, osoby zarządzające stacjami paliw chętnie sięgają po rozwiązania MARKETINGU SENSORYCZNEGO.

Jak tworzy się oprawę sensoryczną stacji paliw?

Stacje paliw różnią się od obiektów handlowych zlokalizowanych np. w centrach handlowych czy salonów z odzieżą. Położone są bowiem w różnych miejscach, Klienci spędzają w nich niewiele czasu – średnio 5-7 minut, a profil pojawiających się w nich Konsumentów jest różnorodny. Ponadto takie obiekty mają też często wydzielone części kawiarniane lub restauracyjne, które emitują swój zapach. Z tych powodów specjaliści IMS S.A. dobierają nuty zapachowe tak, żeby nie kolidowały z aromatem pożywienia i napojów oraz pozytywnie wpływały na samopoczucie, nastrój i emocje Klientów. Urządzenia rozpylające dedykowany zapach umieszcza się przy wejściu do stacji oraz w okolicach toalet. Jeśli mowa o muzyce to ta wybierana jest przez profesjonalnych Konsultantów muzycznych IMS S.A., tak żeby tworzyć miłą atmosferę i odpowiadać gustom jak najszerszego grona Klientów stacji paliw. Ekrany (DIGITAL SIGNAGE) to z kolei doskonałe miejsce do reklamowania produktów oferowanych przez punkt handlowy oraz umieszczania tzw. KONTENTU NEUTRALNEGO – umilającego m.in. czas oczekiwania w kolejce do kasy.

Dlaczego MARKETING SENSORYCZNY jest skuteczny?

Jak pokazują badania 80% decyzji jest podejmowanych bez naszej świadomej kontroli, u 75% osób zmysł węchu wpływa na odczuwane emocje, a 65% ludzi może liczyć na zmianę nastroju dzięki muzyce. Ponadto zestawienie wielu bodźców oddziałujących w pozytywny sposób na różne zmysły, zwiększa przywiązanie Klienta do marki. To wszystko sprawia, że MARKETING SENSORYCZNY w postaci przyjemnych, dedykowanych markom zapachów (AROMAMARKETINGU), muzyki odpowiadającej gustom Klientów (AUDIOMARKETINGU) czy oprawie wizualnej (DIGITAL SIGNAGE), staje się niezwykle skutecznym narzędziem pozwalającym na:

  • kreowanie pozytywnej atmosfery,
  • budowanie sensorycznego logo,
  • wydłużenie pobytu Klienta w obiekcie,
  • wsparcie sprzedaży.
stacja benzynowa, marketing sensoryczny, IMS S.A.

[:]

PODOBNE ARTYKUŁY