Czy Digital Signage zapewnia zwrot z inwestycji (ROI)?

[:pl]

DIGITAL SIGNAGE znajduje się w prawie każdym zakątku współczesnego świata, a firmy coraz chętniej odkrywają korzyści tej formy reklamy. Pozostaje jednak pytanie: „Czy DIGITAL SIGNAGE naprawdę wygeneruje namacalny zwrot z inwestycji (ROI)?”

Odpowiedź brzmi: TAK.

DIGITAL SIGNAGE i cele biznesowe

Pierwszym krokiem do wygenerowania pozytywnego zwrotu z inwestycji jest określenie, jakie cele biznesowe firma chce osiągnąć: zwiększyć sprzedaż, obniżyć  koszty, zrobić lepsze wrażenie na  klientach czy też zwiększyć świadomość marki? Kolejnym etapem jest optymalny wybór rozwiązań, jakie oferuje DIGITAL SIGNAGE, do których należą: TOTEMY REKLAMOWE, VIDEO WALL, WAYFINDER, MONITORY REKLAMOWE, EKRANY REKLAMOWE czy MAPY DOTYKOWE W GALERIACH. Jest to podstawa sukcesu.

DIGITAL SIGNAGE – jak mierzyć skuteczność?

Mierzalne wskaźniki DIGITAL SIGNAGE obejmują, m.in.:

  • zwiększoną sprzedaż,
  • obniżone koszty,
  • skrócony czas oczekiwania ,
  • większą satysfakcję klientów i pracowników.

Jednym ze sposobów, w jaki np. lotniska i inne obiekty publiczne wdrażają obecnie powszechnie DIGITAL SIGNAGE w formie np. MAP DOTYKOWYCH, są narzędzia do wskazywania drogi pasażerom. Zwrot z inwestycji w tego typu wdrożeniach jest widoczny w skróconym czasie dotarcia do celu, a pracownicy mają więcej czasu, aby pomóc w innych obszarach działalności.

Po stronie przychodów średni wzrost sprzedaży z DIGITAL SIGNAGE wynosi około 3-5%. Dodatkowo mierzalny jest wzrost marży na transakcjach dokonanych pod wpływem reklam na wyświetlaczach POP w sklepach o  2,5-3% .

W pewnym studium przypadku bank był w stanie skrócić postrzegany czas oczekiwania o 10,8%, dzięki cyfrowemu kontentowi wyświetlanemu na monitorach i totemach reklamowych. Natomiast świadomość produktu, o którym była mowa w reklamie, podwoiła się z 22% do 45%.

DIGITAL SIGNAGE – nieszablonowy pomiar efektów

Ważne jest również, aby myśleć nieszablonowo o tym, jakie efekty można osiągnąć dzięki DIGITAL SIGNAGE. Rozwój platform mediów społecznościowych daje firmom możliwość interakcji z nabywcami w całkowicie innowacyjny sposób. Na przykład jednym ze sposobów na zwiększenie zaangażowania i ROI może być ukierunkowana kampania na Twitterze z użyciem określonych hashtagów. Zwrot z inwestycji mierzony jest wzrostem wzmianek na Twitterze i ilości obserwujących. Wartość bycia liderem w branży z milionami osób obserwujących, jest potencjalnie ogromna.

Twoi klienci są zajęci i rozproszeni. Najlepszym sposobem na zlikwidowanie luki między potencjalnym klientem a sprzedażą jest DIGITAL SIGNAGE, który wpływa na nawyki zakupowe, jednocześnie poprawiając interakcje. Niezależnie od tego czy Twoja organizacja poszukuje wzrostu przychodów, lepszej świadomości marki, czy lepszych doświadczeń klientów, DIGITAL SIGNAGE może zapewnić skuteczny zwrot z inwestycji.

Źródło: omnivex.com

[:]

PODOBNE ARTYKUŁY