8 zalet reklamy Digital Signage

[:pl]8 sposobów na zrewolucjonizowanie tradycyjnych technik reklamowych dzięki reklamie Digital Signage.

Digital Signage to w ostatnich latach jedna z najpopularniejszych nowoczesnych form reklamy na świecie. W cyfrowym świecie systemy Digital Signage w formie monitorów, czy wielkoformatowych wall’i spotykamy już nie tylko w centrach handlowych, ale też na lotniskach, dworcach, w punktach usługowych i sprzedażowych, w systemach informacji miejskiej.

Firmy czerpią ogromne korzyści z wykorzystania Digital Signage w swoich działaniach reklamowych i marketingowych. Większość ludzi uważa, że ​​marketing cyfrowy jest drogi i może znacznie zwiększyć budżet marketingowy. Jednak w rzeczywistości jest to bardziej opłacalne w porównaniu z tradycyjnymi formami przekazu/reklamy jak plakaty czy ulotki. Dlaczego?

 

Komunikacja poprzez Digital Signage:

 

1)  Skraca czas oczekiwania i koszty

Dzięki marketingowi cyfrowemu możesz obniżyć ogólne koszty marketingu i znacznie zwiększyć zwrot z inwestycji. Ponadto korzystanie z Digital Signage skraca czas oczekiwania na aktualizację lub poprawienie błędów w reklamach. Możesz łatwo wprowadzać zmiany w swoich reklamach w czasie rzeczywistym.

 

2)  Wyświetlanie wielu wiadomości w tym samym czasie

Możliwe jest wyświetlanie wielu reklam i komunikatów, które automatycznie zmieniają się i są eksponowane precyzyjnie do właściwej grupy docelowej.

 

3)  Elastyczność treści

Marketing cyfrowy daje możliwość wprowadzania aktualizacji, dodawania haseł czy popularnych w social media hashtagów w czasie rzeczywistym, bez potrzeby zatrudniania do tego celu specjalisty.

 

4)  Profesjonalnie i nowocześnie

Zastąpienie papierowych reklam – reklamą cyfrową sprawia, że wygląda ona bardziej nowocześnie i przyciąga wzrok, dodatkowo nie ulega zniszczeniu, tak jak np. ulotka czy plakat.

 

5)  Zwiększenie sprzedaży „last minute”

Zainstalowanie monitorów LCD klasy komercyjnej w sklepie, restauracji lub bezpośrednio w punkcie kasowym może zachęcić klientów do zakupu większej ilości produktów.  Badania pokazują, że konsumenci bardzo często podejmują decyzje zakupowe w ostatniej chwili, „improwizują” pod koniec zakupów lub tuż przed transakcją sprzedaży. To pozwala zwiększyć sprzedaż tzw. „last minute”.

 

6)  Angażowanie konsumentów i przyciągnięcie ich uwagi

Dzięki monitorom reklamowym wyświetlającym Twoje reklamy marketingowe, możesz zaangażować klienta nie tylko w treści sprzedażowe, promocje, ale też budować markę i lojalność klientów wobec niej w innowacyjny sposób.

 

7)  Przyjazne dla środowiska

Niewątpliwie Digital Signage wpisuje się w trend eco friendly i wygrywa z papierowymi ulotkami czy katalogami.

 

8)  Wzrost sprzedaży w retailu

Digital Signage w większości środowisk detalicznych umożliwia firmom generowanie większych przychodów z reklam. Dotyczy to zwłaszcza wyświetlaczy cyfrowych umieszczonych w obszarach o dużym natężeniu ruchu i centrach handlowych,  które może zobaczyć wielu potencjalnych klientów.

 

Źródło: https://www.digitaldoughnut.com , 2018

 

[:]

PODOBNE ARTYKUŁY