Jak wykorzystuje się marketing sensoryczny w sklepach internetowych?

MARKETING SENSORYCZNY nie jest domeną wyłącznie sklepów stacjonarnych, różne jego formy zauważyć możemy także w internecie. Jedną z nich jest muzyka włączana automatycznie po wejściu na stronę. Rozwiązanie to, niegdyś szalenie popularne, dziś jest coraz rzadziej spotykane – jak mówi Patrycja Ogrodnik w wywiadzie dla PayU – ze względu na, jak się okazało, swój irytujący charakter.

Innym, zdecydowanie skuteczniejszym elementem MARKETINGU ZMYSŁÓW jest wykorzystanie odpowiednich barw, korespondujących z charakterem strony oraz efektem, jaki chcemy uzyskać. Wpływają one bowiem na nasze uczucia i emocje.

  • Żółty – to barwa radości, idealna do sklepów z artykułami dziecięcymi lub związanych z turystyką.
  • Jasnoniebieski – to kolor odpowiedni dla tradycjonalistów, zainteresowanych zakupem ubrań.
  • Pomarańczowy i czerwony – to barwy odpowiednie dla osób o spontanicznym usposobieniu, chętnych do korzystania z promocji.
  • Zielony – to kolor przywodzący na myśl naturę i bezpieczeństwo, odpowiedni dla firm, które chcą budzić zaufanie lub związanych z produktami ekologicznymi.
  • Granatowy – to kolor odpowiedni dla osób ceniących sobie uczciwość i stabilność, które oszczędnie gospodarują budżetem.
  • Czarny – to barwa elegancji i siły, idealna dla stron z dobrami luksusowymi.

MARKETING SENSORYCZNY jest najskuteczniejszy, jeśli oddziałuje w pozytywny sposób na wiele zmysłów Klienta. Jak pokazują badania Walnut Unlimited, 78% ankietowanych jest skorych zrobić zakupy w sklepie stacjonarnym, zamiast przez internet, jeśli obiekt handlowy urzekł ich swoją miłą atmosferą. A buduje się ją wykorzystując najnowocześniejsze rozwiązania AUDIOMARKETINGU, AROMAMARKETINGU oraz DIGITAL SIGNAGE. Warto w tym obszarze zaufać profesjonalistom, którzy za pomocą narzędzi MARKETINGU SENSORYCZNEGO potrafią stworzyć unikalne, sensoryczne logo marki oraz klimat wpływający zarówno na komfort Klienta, jak i na wzrost sprzedaży.

Źródła:

Walnutunlimited.com / the global market research agency specializing in neuroscience and behavioral psycholgy and economics / Global Research Report / January 2019.

Payu.pl.

Najnowsze wpisy

Facebook