Lokalizator – podstawowe urządzenie dla każdej galerii handlowej

Nowoczesna galeria handlowa musi być przyjazna klientowi. A to oznacza przede wszystkim ułatwienie mu poruszania się po obiekcie i szybkiego wyszukiwania ofert, które go interesują. Idealnie sprawdzają się w tym celu interaktywne Lokalizatory. 

– System Lokalizator, który wdrażamy w centrach handlowych, jest już dzisiaj standardem w sposobie komunikacji z klientem galerii i najczęściej wykorzystywanym narzędziem w jego obsłudze. To konieczna część infrastruktury technologicznej każdego większego obiektu, która stanowi podstawę do wprowadzania kolejnych ułatwień takich, jak aplikacje mobilne czy beacony. Obecnie nie zadajemy sobie pytania, czy takie systemy są potrzebne, tylko jaką powinny posiadać funkcjonalność. Z naszych badań wynika, że klienci centrum handlowego dużo częściej i chętniej korzystają z dużych interaktywnych ekranów niż mniejszego w swoim smartfonie – mówi Arkadiusz Świderski z IMS r&d, firmy realizującej usługi z zakresu innowacji, technologii oraz serwisu technicznego dla marketingu sensorycznego.

Interaktywne Lokalizatory to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych map i informatorów. Dzięki technologii dotykowej klient galerii handlowej może łatwo i szybko uzyskać informacje na temat miejsca, w którym się znajduje i wybrać najbardziej optymalny sposób dotarcia do celu. Cała mapa jest aktywna, posiada także mechanizmy automatycznego wyszukiwania miejsc, produktów i usług. Lokalizatory pozwalają także na wyszukiwanie ofert promocyjnych lub miejsca parkingowego.

 

1459767828_ea571676ce9b75b0730a5d56350ae93e

Urządzenia typy Lokalizator instaluje się przy wejściach do galerii handlowych i w punktach, gdzie zbiegają się główne ciągi komunikacyjne, np. niedaleko strefy restauracyjnej. – Lokalizatory to kluczowe urządzenie dla galerii handlowych. Aplikacje systemy też są ważne, stanowią jednak tylko uzupełnienie podstawowego systemu jakie tworzą Lokalizatory. Nasze urządzenia integrujemy bez przeszkód z systemami takimi jak: programy lojalnościowe, repertuar kina, rozkłady jazdy czy systemy parkingowe. Dzięki umiejscowieniu wielu korzyści w jednym urządzeniu Centrum Handlowe obniża znacznie koszty obsługi klienta oraz współpracuje z jednym operatorem – tłumaczy Arkadiusz Świderski z IMS r&d.

System Lokalizator, zaprojektowany i produkowany przez firmę IMS r&d, został już wyróżniony nagrodą w konkursie Innowacja Handlu w kategorii Innowacyjne Rozwiązania Digital Signage. IMS r&d wdrożyło i zarządza ponad 180 urządzeniami typu Lokalizator w Polsce i za granicą. Główne cechy tego systemu to:

 • Interaktywny plan z wyświetlaniem informacji o sklepach i wytyczaniem najkrótszej trasy
 • Obrotowa wielowymiarowa mapa pozwalająca na ustawienie dowolnej pozycji startowej planu zgodnej z rzeczywistą topografią galerii
 • Wskazywanie charakterystycznych punktów obiektu, rozkładów jazdy komunikacji, repertuar kina itp.
 • Moduł rabatowy (drukarka, czytnik kodów kreskowych, kamera) do wykorzystania w akcjach promocyjnych, loteryjnych, konkursach lub programach lojalnościowych
 • Integracja z beaconami (lokalizacja, promocje)
 • Integracja z systemem parkingowym rozpoznającym tablice rejestracyjne
 • Różne wersje językowe
 • Zaawansowane statystyki kliknięć użytkowników
 • Aplikacja mobilna i integracja ze stroną www
 • Integracja z wysyłką SMS
 • Aktualności oraz inne ważne komunikaty

Pod koniec 2015 roku IMS r&d wdrożyło swój flagowy produkt w największym warszawskim centrum handlowym – Arkadii. – Urządzenia interaktywne typu Lokalizator stają się standardem w nowoczesnych galeriach handlowych. Dbamy o uzupełnienie ich o funkcje, które jeszcze bardziej zwiększą komfort użytkownika – mówi Arkadiusz Świderski z IMS r&d. – Lokalizatory zainstalowane w Arkadii mają między innymi funkcje podglądu charakterystycznych punktów znajdujących się w centrum takich, jak windy, punkty obsługi klienta, toalety czy bankomaty. Dla osób niepełnosprawnych pomocne jest również wytyczenie wygodnej trasy bez barier architektonicznych. Do dodatkowych funkcji urządzeń należy także lokalizator parkingu, rozszerzona informacja o strefie restauracyjnej (podział na rodzaje kuchni) czy opcja prognozy pogody – wylicza ekspert.

1459767850_c57de7ffb63a04971dc3a933cf2f080d

Lokalizatory to urządzenia przeznaczone nie tylko do wykorzystania w centrach handlowych, lecz także w wielu innych miejscach publicznych. Można je stosować np. w hotelach – w łatwy sposób pokazując drogę do pokoju, restauracji lub basenu, muzeach – gdzie wytyczana jest trasa pokazująca określony tryb zwiedzania czy nawet w siedzibach dużych firm, ułatwiając dotarcie do poszczególnych działów lub pracowników. Lokalizatory to podstawowe urządzenie w miejscach, gdzie kluczowe jest szybkie i łatwe wyszukiwanie określonego celu i zdobycia informacji.

Najnowsze wpisy

Facebook