Digital Signage

Nowoczesna forma komunikacji i marketingu wymaga nie tylko świeżego pomysłu, ale także właściwej metody jego prezentacji.

Skuteczną komunikację zapewniają:

 • Systemy Digital Signage
 • Wielkoformatowe ekrany LED
 • Videowalle
 • Totemy reklamowe i multimedialne
 • Wayfindery
 • Infokioski
 • Ekrany dotykowe
 • Stoły interaktywne
FAKTY
25
klientów potwierdza dokonanie zakupu produktu pod wpływem reklamy wyświetlanej na monitorach IMS Digital Singage
Millward Brown 2016

Systemy Digital Signage

Digital Signage jest zestawem narzędzi, umożliwiających prezentacje elektronicznej komunikacji wizualnej w wielu miejscach, na wielu nośnikach w zaplanowany sposób i w pełni zautomatyzowany. Sieci nośników Digital Signage są najlepiej i najszybciej rozwijającym się segmentem rynku reklamy zewnętrznej, reagującym na wszelkie nowinki technologiczne oraz sugestie reklamodawców. Dzięki temu proponowane przez nas rozwiązania i oprogramowanie Digital Signage są alternatywą dla nudnej, statycznej wizualizacji billboardów, plakatów czy banerów. Wystarczy tylko odpowiednia lokalizacja, a nasze rozwiązanie umożliwi precyzyjne dotarcie do określonej grupy docelowej, zaś zdalne zarządzanie i pełna kontrola nad zawartością zagwarantują ekspresowe i oszczędne aktualizacje.

Digital Signage – czym jest?

Digital Signage to nie tylko, np. telewizor zlokalizowany w galerii handlowej, Digital Signage to pewien system, dzięki któremu na umieszczonych w pożądanych lokalizacjach monitorach prezentowane są treści dostosowane do klientów. Treść reklamowa w systemie Digital Signage ma na celu zaineresowanie konsumenta tak, aby wrócił do sklepu po raz drugi i zakupił oferowany w systemie produkt.

Dziś systemy Digital Signage można spotkać praktycznie wszędzie, w galeriach handlowych, środkach transportu (pociagach, autobusach), hotelach czy urzędach, gdzie są odpowiednio dostosowane do odwiedzających dane miejsca osób.

Dla mniej wtajemniczonych osób ekrany prezentujące ofertę sklepów w galeriach handlowych to jedynie duże telewizory. Prawda jest taka, że monitory to tylko najbardziej widoczny element Digital Signage,

Co składa się na system Digital Signage?

Na system Digital Signage składają się oczywiście wielkoformatowe ekrany. Mogą być wykonane w różnych technologiach między innymi: LCD, AMOLED, e-ink, a także różne rozmiary. Niezależnie jednak od technologii ich wykonania czy wielkości, wszystkie posiadają wspólną cechę, którą jest wyświetlana treść – zaplanowana i publikowana przez centralny system zarządzania treścią.

Ekrany należące do systemu Digital Signage odróżnia bardzo wiele od zwykłych monitorów, są one przystosowane do ciągłej pracy, mogą mieć bardzo wysoką jasność, zarządzanie nimi realizowane jest na odległość.

Kolejnym elementem Digital Signage jest system do zarządzania treścią. System do zarządzania treścią w Digital Signage jest oprogramowaniem, które pozwala na zaplanowanie i dostarczenie treści na monitory. Oprogramowanie to pozwala na zaplanowanie kolejności, czasu, liczby powtórzeń treści, w taki sposób, aby np. była ona odpowiednio dobrana do pory dnia, a także posiadają wiele innych zaawansowanych funkcji, dzięki którym można odpowiednio dobierać i wysyłać treści.

System zarządzania urządzeniami to następny element układanki, jaką jest Digital Signage. Dzięki kontrolowaniu urządzeń na odległość istnieje możliwość, chociażby zmniejszenia ryzyka ich uszkodzenia oraz przyśpiesza reakcję w razie awarii czy uszkodzenia.

System tworzenia treści również należy do systemu jakim jest Digital Signage. W oprogramowaniu tym istnieje możliwość zaprojektowania odpowiedniej treści, wykorzystanie istniejących już grafik oraz multimediów, rozmieszczenie treści na powierzchni jednego ekranu, bądź stworzenie kompozycji składającej się z wielu monitorów.

Ostatnią już składową Digital Signage jest system analizy i raportowania. Pokazuje on informacje o tym jakie treści i w jakich ilościach były prezentowane na monitorach. Oprogramowanie zlicza również interakcje, a dane przydają się do analizowania kampanii.

Digital Signage – w jakim celu stosuje się ten system?

Treści wyświetalne przez sytem Digital Signage nigdy nie jest przypadkowa. Tak samo jak planuje się różnego rodzaju kampanie reklamowe, tak samo planowane są treści prezenowane na ekranach w ramach systemu Digital Signage. Marketing realizowany w ten sposób świetnie sprawdza się w firmach o dużym zasięgu, a kampania marketingowa może stanowić pewną całość, poprzez synchronizację treści pojawiających się w różnych lokalizacjach.

Emitowany poprzez digital signage kontent tworzony jest w oparciu o:

 • Materiały dostarczone przez Partnera i Reklamodawców,
 • Specjalny kontent neutralny autorstwa IMS,
 • Własne oprogramowanie do zarządzania Systemem Digital Signage,
 • Kreacje studia produkcyjnego IMS – animacje flaszowe, spoty, filmy, plakaty, udźwiękowienie, dubbing.

Skontaktuj się z nami

Arkadiusz Świderski
New Business Director | Board Consultant
FAKTY
25
klientów potwierdza dokonanie zakupu produktu pod wpływem reklamy wyświetlanej na monitorach IMS Digital Singage
Millward Brown 2016

Facebook