Logo IMS
Historia
Listopad 2017

Podczas gali Retail Show Exhibition & Conference 2017 IMS S.A. zajęła 1 miejsce w konkursie Polish Digital Signage Association Awards 2017 w 2 kategoriach: Najlepszy Content Digital Signage i Najlepsza Kampania Digital-Out-of-Home.

Październik 2017

Firma otrzymała prestiżowe wyróżnienie za raport on-line w konkursie „The Best Annual Report 2016”, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków oraz Giełdę Papierów Wartościowych, we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego, czołowymi firmami audytorskimi, a także innymi znakomitymi instytucjami.

Czerwiec 2017

IMS S.A. otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i została uznana jedną z 4 najlepszych spółek notowanych na GPW pod względem najwyższych standardów komunikacji z inwestorami.

Wrzesień 2016

IMS S.A. właścicielem 86,4% udziałów spółki Mood Factory.

Czerwiec 2016

IMS stał się partnerem tytularnym IMS Warsaw Fashion Street, największej imprezy modowej w Polsce z liczbą widzów sięgającą 120 000 osób. IMS realizuje w ramach imprezy projekt konkursu muzycznego dla młodych twórców oraz dedykowane playlisty.

Listopad 2015

Gepard Biznesu 2014 – IMS S.A. został wyróżniony w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014 – rankingu najdynamiczniej rozwijających się firm w okresie 2012 – 2014.

Październik 2015

Lider Przedsiębiorczości Roku 2015 – Po raz trzeci z rzędu IMS S.A. otrzymała tytuł Lidera Przedsiębiorczości Roku 2015, wyróżnienie przyznawane przez Zarząd Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw nadawany firmom wyróżniającym się między innymi innowacyjnością, konkurencyjnością oraz dynamiką rozwoju.

Sierpień 2015

IMS S.A został partnerem merytorycznym SAR Effie Awards – najważniejszego wydarzenia branży marketingowej. Effie to konkurs marketingowy organizowany w ponad 40 krajach. Nagrody uzyskują kampanie marek, które wyróżniają się na rynku efektywnością działań komunikacyjnych oraz wysokością wyników biznesowych.

Czerwiec 2016

Przyjęcie nowego pozycjonowania marki IMS przez Zarząd firmy. Rozpoczęcie kampanii eksperckiej promującej markę IMS oraz jej claim „sensory media”

Grudzień 2014

Spółka dostarczała usługi abonamentowe do 8745 lokalizacji.

Październik 2014

The Best Annual Report 2013 dla spółek rynku NewConnect – IMS S.A. zwyciężyła w kategorii „najlepsze sprawozdanie finansowe” w prestiżowym konkursie organizowanym przez IRiP i GPW we współpracy z KNF, czołowymi firmami audytorskimi i innymi znakomitymi instytucjami.

Grudzień 2013

Lider Przedsiębiorczości Roku 2013 – IMS S.A. otrzymała tytuł Lidera Przedsiębiorczości Roku 2013, wyróżnienie przyznawane przez Zarząd Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw nadawany firmom wyróżniającym się między innymi innowacyjnością, konkurencyjnością oraz dynamiką rozwoju.

Spółka dostarczała już usługi abonamentowe, oparte w większości o długoterminowe kontrakty, do 7584lokalizacji

Grudzień 2012

Grupa dostarczała usługi abonamentowe oparte w większości o długoterminowe kontrakty do 6.051 Lokalizacji.

Listopad 2012

Wdrożenie systemu Digital Signage Premium w ramach projektu unijnego. Na koniec grudnia 2012 roku Spółka w ramach nowej technologii wdrożyła System Digital Signage Premium w 18 galeriach i łącznie z systemami videomarketingowymi wdrożonymi w poprzednich okresach, obsługiwała 27 galerii w zakresie wyżej wymienionej usługi.

Lipiec 2012

Rozpoczęcie współpracy z Radiowym Doradztwem Reklamowym – spółką Grupy Radiowej Agory.

Kwiecień 2012

Sprzedaż 100 % posiadanych udziałów w Innovative Media Solutions GmbH z siedzibą w Braunschweigu.

Styczeń 2012

pierwsze notowanie akcji Spółki na rynku NewConnect.

IMS S.A. zdobyła nagrodę główną w konkursie Polish Digital Signage Association Awards 2011 w kategorii Najlepszy Kontent Digital Signage.

Spółka dostarczała usługi do 4946 lokalizacji, a system Digital Signage działał już w 20 galeriach handlowych na terenie kraju.

Grudzień 2010

System Digital Signage działał już w 15 galeriach handlowych na terenie kraju. Wśród nich znalazły się: Galeria Kazimierz w Krakowie, Galeria Jurajska w Częstochowie, Galeria Galaxy w Szczecinie i Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu.

Pod koniec roku spółka świadczy usługi w 4132 lokalizacjach.

Wrzesień 2010

Do grona klientów IMS dołączyła sieć Cash & Carry Eurocash, której 100 obiektów objęto usługą muzyczno-reklamową.

Lipiec 2010

IMS został uznany za najbardziej dynamiczną i najszybciej rozwijającą się firmę na świecie współpracującą z amerykańskim liderem w zakresie aromamarketingu – Scent Air Technologies.

Czerwiec 2010

Pierwsza galeria w Polsce – Cuprum w Lublinie – została objęta usługą aromamarketingu, a urządzenie podpięte do systemu wentylacyjnego roztaczało zapach drzewa sandałowego.

IMS S.A. otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego na realizację projektu „Wdrożenie najnowocześniejszego Systemu Videomarketingu Digital Signage Premium w wiodących galeriach” w wysokości 1,4 mln PLN.

IMS przejął majątek firmy Mall TC Sp. z o.o. łącząc obie spółki, a także przejął kontrolę nad spółką Innovative Media Solutions GmbH oraz pośrednio nad Videotronic Espana Multimedia SA.

Spółka pod koniec roku obsługiwała już 3268 obiektów w kraju i za granicą.

Spółka nabyła 100% udziałów w spółce Mall TV Sp. z o.o., świadczącej usługi Digital Signage. IMS pod koniec 2008 r. obsługiwał 2870 obiektów w całym kraju.

Maj 2007

Powstała spółka Videotronic Media Solutions Sp. z o.o., w której IMS objął 70% udziałów. Jej głównym celem jest rozwój działalności videomarketingowej na terenie UE.

W 2007 r. spółka IMS S.A. otrzymała ważną nagrodę – Gazele Biznesu 2007.

Firma dostarczała swoje usługi do 2110 obiektów w kraju i za granicą.

Kwiecień 2007

IMS został przekształcony w spółkę akcyjną.

Powstała spółka Tech Cave Sp. z o.o., w której IMS ma 63% udziałów, zajmująca się działalnością badawczo – rozwojową, produkcyjną oraz świadcząca usługi w dziedzinie instalacji elektroakustycznych.
W tym roku firma wprowadziła też do swojej oferty usługi aromamarketingowe i videomarketingowe, dostarczane za pomocą urządzeń zaprojektowanych przez zespół IMS – Tech Cave.
Pod koniec roku IMS obsługiwał 1384 obiektów, a także rozpoczął świadczenie usług klientom zagranicznym.

IMS wraz z Domem Badawczym Maison, stworzyli nowe standardy w dziedzinie badań muzycznych i skuteczności reklamy dźwiękowej w miejscu sprzedaży.
Pod koniec roku spółka IMS dostarczała swoje usługi do 848 obiektów w Polsce.

Spółka systematycznie się rozwijała i pod koniec 2004 r. miała ponad 3-krotnie więcej klientów, w porównaniu do poprzedniego roku, dostarczając swoje usługi do 485 obiektów.

Grudzień 2003

Pod koniec roku 2003 z usług spółki IMS skorzystało 142 obiektów na terenie całej Polski.

Grudzień 2002

Pod koniec roku 2002 z usług spółki IMS skorzystało 74 obiektów na terenie całej Polski.

Sierpień 2000

Firma Internet Media Services Sp. z o.o. powstała 4 sierpnia 2000 roku, zapoczątkowując w Polsce świadczenie nowoczesnych, wyspecjalizowanych usług w zakresie audiomarketingu. Jej założycielami byli: Michał Kornacki, Piotr Pęczak, Dariusz Lichacz i Artur Grzegorz Czeszejko-Sochacki. Pod koniec 2000 r. firma dostarczała swoje usługi do 1 obiektu w Polsce.

IMS S.A. wprowadziła nową usługę – reklamę dźwiękową w punkcie sprzedaży – POS. Firma wyprodukowała serwer muzyczny z autorskim oprogramowaniem do zdalnego zarządzania urządzeniem.
Do końca roku spółka dostarczała swoje usługi do 21 obiektów na terenie kraju.

Facebook