Jak sprawić, żeby Klient czuł silną więź z marką?

[:pl]

Aby zbudować przywiązanie Klienta do naszej marki i sprawić, żeby wywoływała w nim pozytywne skojarzenia, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania MARKETINGU SENSORYCZNEGO. Jest to szczególnie ważne z powodu nieustannie rosnącej konkurencji i co się z tym wiąże, konieczności wyróżnienia się na jej tle.

Pobudzanie wielu zmysłów

Doświadczenia multisensoryczne działające na zmysły: wzroku, dotyku, smaku, dźwięku i zapachu, silnie zapadają w pamięć Konsumentów i zdecydowanie pomagają budować ich przywiązanie do marki. Mechanizm działania jest prosty – im więcej zmysłów uda się pobudzić, tym większa jest więź emocjonalna Klientów z brandem.

Pachnący ołówek a pamięć

Uczeni z Harvard Business School przeprowadzili eksperyment, w którym badani otrzymali ołówki o zapachu drzewa herbacianego i zostali poproszeni o zapamiętanie różnych informacji. Dwa tygodnie później, po otrzymaniu tych samych ołówków, grupa badanych osób z łatwością przypominała sobie podane przed czternastoma dniami informacje.

Sensoryczne logo

W IMS S.A. pomagamy markom tworzyć ich sensoryczne logo, składające się m.in. z zapachu, muzyki czy obrazu emitowanego na najnowocześniejszych ekranach. Wszystkie oferowane przez nas produkty dopasowywane są przez wybitnych specjalistów do ściśle określonego profilu Klienta, tworząc pożądaną, wyjątkową atmosferę w miejscu sprzedaży.

Źródło: readwrite.com.

IMS S.A. MARKETING SENSORYCZNY

[:]

PODOBNE ARTYKUŁY