Audiomarketing – jak tempo muzyki wpływa na zachowanie Klientów?

AUDIOMARKETING to niezwykle ważny element nowoczesnych punktów sprzedaży, budujący ich atmosferę i wpływający na zachowanie Klientów. MUZYKA DO SKLEPU nie powinna być dobierana przypadkowo, a dopasowywana do każdej marki przez ekspertów i specjalistów, tak żeby idealnie korespondowała z charakterem firmy oraz jej celami biznesowymi.

AUDIOMARKETING wdrażany przez specjalistów to bardzo skuteczne narzędzie marketingowe. Jak pokazują badania przy wyborze odpowiedniej oprawy dźwiękowej ważny jest nie tylko rodzaj muzyki, ale również jej tempo. Badanie przeprowadzone przez Ronalda E. Milimana „Using Background Music to Affect the Behavior of Supermarket Shoppers” pokazuje, że szybkie tempo muzyki sprawia, że Klienci poruszają się w sklepie szybciej i w efekcie kupują mniej, a wolniejsze tempo ma odwrotne działanie – Konsumenci poruszają się wolniej i wydają więcej.

Ponadto, jak czytamy na stronie lsretail.com, muzyka może wpływać również na postrzeganie czasu przez Konsumentów – długa kolejka może wydać się krótsza, jeśli w tle będzie grała przyjemna muzyka.

MUZYKA DO SKLEPU wdrażana przez Specjalistów IMS to gwarancja stworzenia oprawy dźwiękowej idealnie dopasowanej do charakteru marki oraz jej celów biznesowych. Dla każdego naszego Partnera Eksperci IMS, posiadający wykształcenie muzyczne i sami będący w większości aktywnymi muzykami, tworzą unikalną playlistę, budującą w punktach sprzedaży wyjątkową atmosferę. W IMS oferujemy także wdrożenie całego zaplecza technicznego, w tym instalację najwyższej jakości sprzętu nagłośnieniowego.

Źródła:

ThinkGrowth.org

Lsretail.com

Ronald E. Miliman „Using Background Music to Affect the Behavior of Supermarket Shoppers”

IMS

Przeczytaj także:

 

PODOBNE ARTYKUŁY